Kde sledovat Zátopek (2021)

Hlavní obrázek pořadu Zátopek

Hodnocení

73
%

Délka

131 min

Žánr

Životopis, Drama, Dějiny

Kde sledovat na streamovacích platformách

Poslední datum aktualizace:
14. 4. 2024

Kde sledovat v televizi

V současné chvíli není vysílán na žádné televizní stanici

O čem je a proč se podívat?

Film "Zátopek" z roku 2021 je český životopisný sportovní snímek režírovaný Davidem Ondříčkem, který pojednává o legendárním českém běžci Emilu Zátopkovi a jeho ženě Daně. Děj se odehrává v roce 1968, kdy australský běžec Ron Clarke hledá inspiraci u Zátopka. Film mapuje klíčové okamžiky v životě tohoto sportovního hrdiny a zdůrazňuje jeho nezlomnou sílu vůle. V hlavních rolích excelovali Martha Issová a Václav Neužil, který si za svůj výkon odnesl ocenění České filmové kritiky a Cenu Českého lva. "Zátopek" byl také nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film a získal uznání jak ve filmovém průmyslu, tak u publika.

Proč si myslíme, že to stojí za to

  • Příběh legendárního českého běžce Emila Zátopka a jeho ženy Dany poskytuje pohled do života ikony českého sportu, která je dodnes inspirací pro mnoho lidí.
  • Skvělý herecký výkon Marthy Issové a Václava Neužila, kteří dokáží prostřednictvím svých rolí přenést na diváky emocionální a intimní atmosféru příběhu.
  • Nominace filmu jako českého kandidáta na Oscara a pozitivní přijetí kritiky naznačují, že se jedná o kvalitní a silný životopisný film, který stojí za to vidět.

Vývoj ceny a dostupnosti

Streamování

Recenze streamovacích služeb

SlužbaHodnoceníKvalitaOffline sledováníČeštinaZkušební verzeMěsíční cena
Voyo
9.7
/10
4K UHD
Ne
Ano
Ano
Od 159 Kč
TVPoke - redakceTVPoke - redakce

TVPoke - redakce

Aktualizováno: 14. 4. 2024

Hlavní obrázek pořadu Zátopek

Hodnocení

73
%

Délka

131 min

Žánr

Životopis, Drama, Dějiny

Režisér

David Ondricek

Hlavní herci

Adam Misík (US soldier), Stepán Kozub (Head delegate), Václav Neuzil (Emil Zátopek), Martha Issová (Dana Zátopková), James Frecheville (Ron Clarke), Robert Miklus (Josef Dostál), Jirí Simek (Stanislav Jungwirth), Milan Mikulcík (Head Coach), Jaroslav Plesl (Bearded man), Jirí Rendl (Jan Haluza), Filip Brezina (Frantisek Krupicka), Saji Abdelkabir (Alain Mimoun), Marek Príkazský (Worker Karel), Stepan Lustyk (Worker Josef), Sean Brodeur (English Soldier), Karel Hermánek Jr. (Czechoslovak soldier), Frantisek Vecera (Foreman), Krystof Krhovják (Young commentator)

Země

Česká republika, Finsko, Německo

Společnosti

Ceská Televize, Lucky Man Films, Barrandov Studios