Kde sledovat Srbský film (2010)

Hlavní obrázek pořadu Srbský film

Hodnocení

50
%

Původní název

Srpski film

Délka

104 min

Žánr

Hrůza, Tajemství, Thriller

Kde sledovat na streamovacích platformách

Není k dispozici na žádné ze sledovaných streamovacích platforem
Poslední datum aktualizace:
14. 4. 2024

Kde sledovat v televizi

V současné chvíli není vysílán na žádné televizní stanici

O čem je a proč se podívat?

Srbský film z roku 2010 je provokativním debutem režiséra, který popisuje sestup vysloužilého pornoherce do nejtemnějších koutů průmyslu. Příběh mapuje konfrontaci hrdiny s extrémními tématy, jako je sexuální násilí a nekrofilie. Film exceluje důmyslným scénářem a precizní formou, která diváka vtahuje do dění. V hlavních rolích se objevují talentovaní herci a režisér se snažil zachytit úpadek společenských hodnot v postkomunistické východní Evropě. Tento kontroverzní snímek se stává metaforou podniku do nejtemnějších zákoutí a hraničí s nepříjemnými temnotami; odhaluje nitro lidské šílenosti. Námět i přijetí filmu se bude pohybovat na vkusu každého diváka; někteří fanoušci ho mohou považovat za průkopníka nezávislého kinematografie. V tomto díle objevíte mnoho podtextů, které mohou rozšířit vaše pochopení děje, ale také Vám ho mohou komplikovat a ztěžovat jeho dostupnost.

Trailer

Proč si myslíme, že to stojí za to

  • Srdceryvný příběh provokuje k zamyšlení nad úpadkem společnosti a morálky v postkomunistické východní Evropě, což může diváka donutit reflektovat nad tím, kam se společnost ubírá.
  • Důmyslný scénář a precizní forma filmu vtahují diváka do děje a zdůrazňují jeho empatii k obsahu, což posiluje intenzitu prožitku a zapojení diváka do děje.
  • Kontroverzní obsah a expresivní forma filmu způsobují diskuzi a rozdělení diváků na dva tábory s různými názory, čímž film nabízí prostor k diskusi a refleksi nad ambicemi tvůrců a skrytým podtextem.
TVPoke - redakceTVPoke - redakce

TVPoke - redakce

Aktualizováno: 14. 4. 2024

Hlavní obrázek pořadu Srbský film

Hodnocení

50
%

Původní název

Srpski film

Délka

104 min

Žánr

Hrůza, Tajemství, Thriller

Režisér

Srdjan Spasojevic

Hlavní herci

Srdjan 'Zika' Todorovic (Milos), Sergej Trifunovic (Vukmir), Jelena Gavrilovic (Marija), Slobodan Bestic (Marko), Katarina Zutic (Lejla), Luka Mijatovic (Stefan), Ana Sakic (Jecina majka), Lena Bogdanovic (Doktorka), Miodrag Krcmarik (Rasa), Nenad Herakovic (Cuvar 1), Carni Djeric (Cuvar 2), Andela Nenadovic (Jeca), Tanja Divnic (Vaspitacica), Lidija Pletl (Jecina baka), Marina Savic (Prostitutka), Natasa Aksentijevic (Porodilja), Goran Macura (Mangup 2), Miss Mici (Devojka u bazenu 1)

Země

Srbsko

Společnosti

Contra Film