Kdy a kde dávají Shreka

Přestože animovaný film Shrek vyšel před více než dvaceti lety, stále patří mezi oblíbené pohádky mezi dětmi i dospělými. Není tak divu, že se pravidelně vrací na televizní obrazovky a nechybí ani v nabídce oblíbených streamovacích služeb.

Shrek TV program

Přestože v současné době není Shrek zařazen do vysílání žádné televizní stanice, zpravidla se v televizním programu objevuje několikrát do roka, a to jak během vánočních svátků, tak v průběhu celého roku. 

Shrek obsazení

ShrekDavid NovotnýMike Myers
Oslík Tomáš JuřičkaEddie Murphy
FionaKamila ŠpráchalováCameron Diaz
Lord FarquaadJiří SchwarzJohn Lithgow
Robin HoodOtakar Brousek ml.Vincent Cassel
VlkJiří ZavřelAron Warner 
Perníček Milan SlepičkaConrad Vernon
PinocchioDavid UličníkCody Cameron 

Kde sledovat Shreka online?

Pokud jste nestihli vysílání v televizi, film Shrek můžete shlédnout na některé z oblíbených streamovacích služeb. Dostupný je například na Amazon Prime, iTunes, O2TV, Rakuten a SkyShowtime.

O čem je film Shrek?

Animovaný komediální film Shrek, který je první dílem úspěšné série, byl vydán v roce 2001 pod studiem Dreamworks. Příběh se odehrává v pohádkovém království a hlavní postavou je Shrek, zelený a mrzutý zlobr, který bydlí v samotě na bažině. Jeho klidný život se změní, když se do jeho bažiny nastěhuje mnoho pohádkových postav, které byly vyhnány z království zlým Lordem Farquaadem. Shrek se rozhodne jít za Lordem Farquaadem a požádat ho, aby mu vrátil jeho bažinu. Lord Farquaad mu dá možnost získat bažinu zpět tím, že mu pomůže najít princeznu Fionu, která je uvězněná ve věži, aby se s ní mohl oženit a stát se králem. Shrek souhlasí a společně s Oslíkem se vydává na dobrodružnou cestu k záchraně princezny.

Film Shrek je známý pro své komediální prvky, parodie na pohádky a pohádkové postavy, a také pro svou pozitivní zprávu o přijímání sebe sama a rozmanitosti. Film byl velmi úspěšný a získal několik ocenění, včetně Oscara za nejlepší animovaný film.

Uživatelské ohlasy na film Shrek

Film Shrek byl kritiky i diváky vřele přijat díky originálnímu přístupu k pohádkovému žánru a dospělému humoru. Zaznamenal velký komerční úspěch a stal se kultovním hitem. Na českém portálu CSFD.cz si vysloužil krásných 88 %. 

Nejčastější otázky o Shrekovi

Ondřej BajerOndřej Bajer

Ondřej Bajer

Aktualizováno: 21. 12. 2023

Jako vášnivý fanoušek filmů a seriálů, který zná frustraci ze zdlouhavého hledání správného filmu na nespočtu streamovacích platform, jsem se spojil s partou přátel a založili jsme společně tvpoke.cz. Naše platforma je řešením nejen pro výběr toho, co sledovat, ale také ukazuje, kde konkrétní obsah najít. V tvpoke.cz se konkrétně zaměřuji na uživatelský zážitek. Mé úsilí je věnováno tomu, aby naše webové stránky byly co nejpřívětivější, intuitivní a inspirovaly naše návštěvníky. Chci, aby každý uživatel rychle a snadno našel, co hledá a bez dalšího zdržování se mohl ponořit do světa filmů a seriálů.

Podobné články

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Přestože první díl dnes již kultovní filmové série Dannyho parťáci vyšel už v roce 2001, stále patří mezi nejpopulárnější krimi komedie. Kdy můžete film naladit na televizních obrazovkách, a kde ho kdykoliv shlédnout online? Dannyho parťáci TV program Vzhledem k vysoké popularitě a celkem třem dílům můžete Dannyho parťáky naladit na televizních obrazovkách hned několikrát…

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Pokud patříte mezi fanoušky amerického krimiseriálu Mentalista nebo německého seriálu Einstein, ale nedáte dopustit ani na původní českou tvorbu, rozhodně si nenechte ujít český seriál Einstein: Případy nesnesitelného génia. Tato krimikomedie, která si vysloužila už druhou řadu, pobaví celou rodinu.  Einstein TV program V současné době televize Prima vysílá již druhou řadu komediálního seriálu Einstein:…

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout. James Bond TV program Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje…

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě už patří mnoho let mezi nejpopulárnější nekonečné seriály u nás. Zajímavé lékařské prostředí a komplikované vztahy vysloužily seriálu celkem dvacet řad. Kdy dávají Ordinaci v růžové zahradě 2 v televizi a jak si ji pustit online? Ordinace v růžové 2 zahradě TV program Vzhledem k tomu, že televizní vysílání Ordinace v…