Kdy a kde dávají Sám doma

Vánoce jsou nedílně spjaty s oblíbenými vánočními filmy. Kromě klasických pohádek nesmí na televizních obrazovkách chybět ani komediální film Sám doma. Přestože měl premiéru před více než třiceti lety, snímek se stále těší obrovské oblibě mezi diváky. Kdy ho můžete naladit v televizi, či kde ho lze shlédnout online? To vám prozradíme na následujících řádcích. 

Sám doma TV program

Oblíbená vánoční komedie Sám doma je pravidelně zařazována do programů televizních stanic, zejména v období svátků. V současné době bohužel není seriál zařazen v žádném TV programu.

Sám doma obsazení

Kevin McCallisterMacaulay Culkin
Harry LimeJoe Pesci
Marv MerchantsDaniel Stern
Fuller McCallisterKiernan Culkin
Kate McCallisterCatherine O’Hara
Peter McCallisterJohn Heard
Buzz McCallisterDevin Ratray
Gus PolinskiJohn Candy

Kde Sám doma sledovat online

Pokud vám uteklo vysílání Sám doma v televizi, pustit si ho můžete online. V současné době můžete sledovat film Sám doma na streamovací platformě Disney Plus, případně si film koupit či půjčit na Google Play Movies, O2 TV, iTunes či platformě Rakuten TV.

Sám doma na Disney+

O čem je film Sám doma

Film Sám doma (anglicky „Home Alone“) je klasická komedie z roku 1990, kterou režíroval Chris Columbus a napsal John Hugh. Hlavní postavou je osmiletý chlapec jménem Kevin McCallister, který je opuštěn svou rodinou během vánoční dovolené. Zápletka filmu Sám doma začíná, když rodina McCallisterů plánuje vánoční výlet do Paříže. V důsledku zmatku při balení a ranního spěchu nechají omylem Kevina doma, protože všichni předpokládají, že je s někým jiným. Když si Kevin uvědomí, že je sám doma, s nadšením si začne užívat nečekanou svobodu.

Kevin ze sám doma

Kevinova radost však brzy vyprchá při zjištění, že jeho domov je v ohrožení dvěma zloději, Harrym a Marvinem, kteří plánují vyloupit všechny domy v Kevinově čtvrti, včetně jeho vlastního. Kevin se rozhodne bránit svůj domov a vytvoří řadu pastí a léček, aby zloděje zastavil. Zbytek filmu sleduje Kevinovy pokusy ubránit svůj domov před zloději, což vede k nespočtu komických situací.

Uživatelské ohlasy na film

Film Sám patří práve mezi nejoblíbenější vánoční komedie. Na ČSFD si film od českých diváků vysloužil červené hodnocení a úctyhodných 86 %. Mimo jiné se jedná o 134. nejoblíbenější film na tomto recenzním webu. Diváci chválí především skvělou vánoční atmosféru, vtipné situace a nezapomenutelné hlášky. Pochvalu si od diváků vysloužila také hudba Johna Williamse. 

Nejčastější otázky o filmu Sám doma?

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 21. 12. 2023

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvpoke.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Přestože první díl dnes již kultovní filmové série Dannyho parťáci vyšel už v roce 2001, stále patří mezi nejpopulárnější krimi komedie. Kdy můžete film naladit na televizních obrazovkách, a kde ho kdykoliv shlédnout online? Dannyho parťáci TV program Vzhledem k vysoké popularitě a celkem třem dílům můžete Dannyho parťáky naladit na televizních obrazovkách hned několikrát…

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Pokud patříte mezi fanoušky amerického krimiseriálu Mentalista nebo německého seriálu Einstein, ale nedáte dopustit ani na původní českou tvorbu, rozhodně si nenechte ujít český seriál Einstein: Případy nesnesitelného génia. Tato krimikomedie, která si vysloužila už druhou řadu, pobaví celou rodinu.  Einstein TV program V současné době televize Prima vysílá již druhou řadu komediálního seriálu Einstein:…

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout. James Bond TV program Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje…

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě už patří mnoho let mezi nejpopulárnější nekonečné seriály u nás. Zajímavé lékařské prostředí a komplikované vztahy vysloužily seriálu celkem dvacet řad. Kdy dávají Ordinaci v růžové zahradě 2 v televizi a jak si ji pustit online? Ordinace v růžové 2 zahradě TV program Vzhledem k tomu, že televizní vysílání Ordinace v…