Kdy a kde dávají Pelíšky

Pokud lze nějaký film nazvat skutečnou českou vánoční klasikou, pak rozhodně Pelíšky. Film Jana Hřebejka z roku 1999 láká diváky nejen osobitým humorem a nostalgickým ohlédnutím za rokem šedesát osm, ale také skutečně hvězdným obsazením.

Pelíšky TV program

Pelíšky jsou zpravidla zařazovány do programů televizních stanic v období Vánoc. V současné době není v programu žádné TV stanice.

Pelíšky obsazení

Kristýna NovákováJindřiška
Michael BeranMichal
Jiří KodetKraus
Miroslav DonutilŠebek
Emília VášáryováKrausová
Simona StašováŠebková
Eva HolubováUčitelka Eva
Sylvie KoblížkováUzlinka
Marek Morvai-JavorskýPéťa
Bolek PolívkaStrýc Václav
Jaroslav DušekSaša Mašlaň
Stella ZázvorkováBabička

Kde film Pelíšky shlédnout online?

Uteklo vám vysílání Pelíšků v televizi. Film si můžete pustit na hned několika streamovacích platformách: Voyo.cz, HBO Max, České kino, iTunes, Netflix, O2TV, Prima Plus a Vodafone TV.

O čem je film Pelíšky?

Film se odehrává v období prosince 1967 během vánočních svátků a sleduje život dvou rodin. Hlavním středobodem příběhu jsou dvě rodiny – jedna konzervativní a druhá liberálnější. Konflikty mezi těmito rodinami jsou zesíleny kvůli politickým a společenským změnám v Československu v té době. Vzhledem k tomu, že se jedná o vánoční období, jsou obě rodiny zaneprázdněny přípravami na svátky. To vede k mnoha komickým a emotivním situacím. 

Film zároveň ukazuje politické napětí v zemi, protože se blíží rok 1968, kdy dojde k sovětské invazi do Československa. Někteří členové rodiny jsou více oddaní komunistickému režimu, zatímco jiní jsou skeptičtí. Mezi hlavními postavami existují také romantické vztahy a lásky. Celkově je film Pelíšky komedie s prvky sociálního a politického dramatu, která zachycuje atmosféru konce šedesátých let v Československu a kontrasty mezi různými vrstvami společnosti.

Divácké ohlasy na Pelíšky

Pelíšky patří právem mezi jedny z nejoblíbenějších českých filmů. Na portálu CSFD.cz získal film úctyhodných 91 % a celou řadu pozitivních komentářů. Diváci si cení zejména věrné vykreslení postav, kombinace dramatu s humorem a skvělých hlášek. 

Nejčastější otázky o Pelíšcích

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 21. 12. 2023

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvpoke.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Přestože první díl dnes již kultovní filmové série Dannyho parťáci vyšel už v roce 2001, stále patří mezi nejpopulárnější krimi komedie. Kdy můžete film naladit na televizních obrazovkách, a kde ho kdykoliv shlédnout online? Dannyho parťáci TV program Vzhledem k vysoké popularitě a celkem třem dílům můžete Dannyho parťáky naladit na televizních obrazovkách hned několikrát…

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Pokud patříte mezi fanoušky amerického krimiseriálu Mentalista nebo německého seriálu Einstein, ale nedáte dopustit ani na původní českou tvorbu, rozhodně si nenechte ujít český seriál Einstein: Případy nesnesitelného génia. Tato krimikomedie, která si vysloužila už druhou řadu, pobaví celou rodinu.  Einstein TV program V současné době televize Prima vysílá již druhou řadu komediálního seriálu Einstein:…

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout. James Bond TV program Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje…

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě už patří mnoho let mezi nejpopulárnější nekonečné seriály u nás. Zajímavé lékařské prostředí a komplikované vztahy vysloužily seriálu celkem dvacet řad. Kdy dávají Ordinaci v růžové zahradě 2 v televizi a jak si ji pustit online? Ordinace v růžové 2 zahradě TV program Vzhledem k tomu, že televizní vysílání Ordinace v…