Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout.

James Bond TV program

Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje obrovské množství snímků, se James Bond objevuje na televizních obrazovkách několikrát do roka. Pokud si nechcete nechat film utéct, nezapomeňte sledovat aktuální televizní program

James Bond obsazení

James BondSean ConneryPavel Šrom
James BondGeorge LazenbyRudolf Jelínek
James BondRoger MooreRudolf Jelínek
James BondTimothy DaltonVladislav Beneš
James BondPierce BrosnanVladislav Beneš
James BondDaniel CraigJiří Dvořák

Kde sledovat Jamese Bonda online?

Nechce se vám čekat, až budou dávat Jamese Bonda v televizi? Většinu filmů ze série James Bonda si můžete bez problémů pustit na některé ze streamovacích služeb. Drtivá většina z nich je dostupná na iTunes, Rakuten a Google Play, některé ze starších dílů najdete také na Amazon Prime Video. 

O čem jsou filmy James Bond?

Filmy James Bond jsou série akčních špionážních filmů, které mají své kořeny ve stejnojmenných románech britského spisovatele Iana Fleminga. James Bond je fiktivní britský tajný agent, který pracuje pro tajnou službu MI6. Filmová série Jamese Bonda je známá pro své akční scény, špiónské prvky, exotická místa, vynikající auta a ikonické postavy. Základním prvkem většiny filmů je boj Jamese Bonda proti zločineckým organizacím, teroristům nebo záhadným zločincům, kteří často hrozí ničivými plány pro světovou bezpečnost. Bond je také známý svým vkusem pro luxus, elegantními obleky, technickými vychytávkami a schopností vymanit se z nebezpečných situací.

Prvním filmem Jamese Bonda byl Dr. No z roku 1962, kde Bonda ztvárnil herec Sean Connery. Od té doby se objevilo mnoho dalších filmů s různými herci v roli Jamese Bonda, včetně George Lazenby, Rogera Moorea, Timothyho Daltona, Pierce Brosnana, Daniela Craiga a dalších. Každý herec přinesl svůj vlastní styl a interpretaci postavy.

Mezi nejznámější a nejoblíbenější filmy Jamese Bonda patří například Goldfinger, Skyfall, Casino Royale a Zlaté oko. Filmová série je jednou z nejdelších a nejúspěšnějších ve filmové historii. Prozatím posledním filmem v sérii, a také posledním filmem, ve které si Jamese Bonda zahrál Daniel Craig, je snímek Není čas zemřít.

Uživatelské ohlasy na Jamese Bonda

Filmová série Jamese Bonda je jednou z nejpopulárnějších a nejdéle trvajících filmových franšíz v historii. Jedním z diskutovaných prvků je proměnlivost herců v roli Jamese Bonda. Každý herec, který ztvárnil tuto ikonickou postavu, přinesl do role svůj vlastní styl a interpretaci. 

S postupem času se navíc vyvíjela technologie v kinematografii, což vedlo k výraznému zlepšení vizuálních efektů a akčních scén. Někteří diváci si inovace a modernizaci cení, ale někteří preferují klasický šarm starších filmů. Není tak divu, že každý film Jamese Bonda byl přijat různě kritikou i diváky. Přestože většina si získala na českém filmovém portálu CSFD.cz červené hodnocení (nad 70 %), najdou se i snímky s mírně horším hodnocením, jako díl Dnes neumírej a V tajné službě jejího Veličenstva.

Informace o Jamesi Bondovi

TVPoke - redakceTVPoke - redakce

TVPoke - redakce

Aktualizováno: 26. 12. 2023

Jsme tým filmových nadšenců a expertů na streamovací služby, skládající se ze Zdeňka, Honzy a Ondry. Naše vášeň pro filmový průmysl a neustálé sledování nejnovějších trendů v oblasti streamování nás spojuje v jedinečný tým, který je zde, aby vám přinášel nejčerstvější informace z filmového průmyslu a odborné recenze streamovacích služeb.

Podobné články

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Přestože první díl dnes již kultovní filmové série Dannyho parťáci vyšel už v roce 2001, stále patří mezi nejpopulárnější krimi komedie. Kdy můžete film naladit na televizních obrazovkách, a kde ho kdykoliv shlédnout online? Dannyho parťáci TV program Vzhledem k vysoké popularitě a celkem třem dílům můžete Dannyho parťáky naladit na televizních obrazovkách hned několikrát…

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Pokud patříte mezi fanoušky amerického krimiseriálu Mentalista nebo německého seriálu Einstein, ale nedáte dopustit ani na původní českou tvorbu, rozhodně si nenechte ujít český seriál Einstein: Případy nesnesitelného génia. Tato krimikomedie, která si vysloužila už druhou řadu, pobaví celou rodinu.  Einstein TV program V současné době televize Prima vysílá již druhou řadu komediálního seriálu Einstein:…

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě už patří mnoho let mezi nejpopulárnější nekonečné seriály u nás. Zajímavé lékařské prostředí a komplikované vztahy vysloužily seriálu celkem dvacet řad. Kdy dávají Ordinaci v růžové zahradě 2 v televizi a jak si ji pustit online? Ordinace v růžové 2 zahradě TV program Vzhledem k tomu, že televizní vysílání Ordinace v…

Kdy a kde dávají Hobita

Kdy a kde dávají Hobita

Patříte mezi milovníky Tolkiena a adaptací jeho díla na filmovém plátně? Pak si rozhodně nenechte ujít Hobita, nejnovější součást filmového světa Pána prstenů. Prozradíme vám, kdy a kde toto oblíbené fantasy naladit v televizi i streamovacích službách.  Hobit TV program Hobit se podobně jako sága Pán prstenů pravidelně objevuje na televizních obrazovkách. Tento rok můžete…