Kdy a kde dávají Hobita

Patříte mezi milovníky Tolkiena a adaptací jeho díla na filmovém plátně? Pak si rozhodně nenechte ujít Hobita, nejnovější součást filmového světa Pána prstenů. Prozradíme vám, kdy a kde toto oblíbené fantasy naladit v televizi i streamovacích službách. 

Hobit TV program

Hobit se podobně jako sága Pán prstenů pravidelně objevuje na televizních obrazovkách. Tento rok můžete film naladit koncem roku na HBO 2, a to včetně dvou filmových pokračování. 

Hobit obsazení

Bilbo PytlíkMartin FreemanJan Dolanský
Gandalf ŠedýIan McKellenPetr Pelzer
Thorin DubenštíkRichard ArmitageDavid Suchařípa
GlumAndy SerkisMartin Zahálka
BalinKen StottOldřich Vlach
DwalinGraham McTavishTomáš Karger
KíliAidan TurnerMichal Holán
FíliDean O’GormanVojtěch Hájek
BofurJames NesbittLibor Bouček
GloinPeter HambletonTomáš Borůvka

Kde sledovat Hobita online?

Pokud chcete shlédnout film Hobit: Neočekávaná cesta, či některý z dalších dvou dílů trilogie online, máte hned několik možností: Amazon Prime Video, Google Play, HBO Max, iTunes, O2TV, Prima Plus a Rakuten. 

O čem je film Hobit?

První film trilogie, Hobit: Neočekávaná cesta, vypráví příběh Bilba Pytlíka, klidného hobita, který je nečekaně zatažen do dobrodružné výpravy. Příběh začíná ve vesnici Hobitín, kde se Bilbo postupně seznamuje s trpaslíkem jménem Thorin, který ho přesvědčuje, aby se připojil k jeho skupině trpaslíků na výpravu k Osamělé hoře. Thorin, společně s dalšími trpaslíky, chce znovu získat království, které jim bylo odebráno drakem Šmakem. Bilbo se nakonec rozhodne připojit k výpravě, a tak se vydává na nebezpečnou cestu plnou potíží a dobrodružství.

Během cesty se skupina setkává s různými bytostmi a tvory, včetně skřetů, obřích pavouků a lesních elfů. Bilbo objevuje kouzelný Prsten, který mu dává schopnost stát se neviditelným. Postupně se Bilbo stává klíčovým členem skupiny a projevuje schopnosti, o kterých nikdo nečekal. První film představuje pouze počátek jejich dobrodružství, které se bude rozvíjet v dalších dvou filmech trilogie.

Uživatelské ohlasy na film Hobit

Uživatelská odezva na film Hobit byla obecně pozitivní, avšak objevila se i kritika. Někteří diváci a fanoušci J.R.R. Tolkiena byli nároční zejména s ohledem na srovnání s knižní předlohou a také s předchozí filmovou trilogií Pán prstenů, kterou režíroval stejný filmař, Peter Jackson.

Jedním z hlavních bodů kritiky bylo rozšíření krátkého příběhu Hobita do tří filmů, což někteří diváci považovali za přebytečné. Objevily se také názory, že některé změny nebo přídavky ve filmu nejsou v souladu s duchem Tolkienova díla. Nicméně mnozí diváci ocenili vizuální efekty, výkony herců, atmosféru a epický příběh. Na českém filmové portálu CSFD.cz si film vysloužil opravdu pěkných 81 %. Nejméně získal poslední díl, kterému diváci udělili 75 %.

Nejčastější otázku k filmu Hobit

Zdeněk MatuškaZdeněk Matuška

Zdeněk Matuška

Aktualizováno: 25. 12. 2023

Jmenuji se Zdeněk Matuška a jsem vášnivým milovníkem filmů a seriálů. Můj hluboký zájem o svět televize mě přivedl k tomu, abych se stal součástí týmu na webu tvpoke.cz, kde sdílím svůj pohled na aktuální TV programy. Nejenže sleduji pořady na různých televizních kanálech, ale jsem také velkým fanouškem streamovacích platforem. Proto jsem si dal za úkol udělat kvalitní srovnání a recenze všech dostupných streamovacích služeb. Sledujte mé články, pokud chcete být v obraze co se týče novinek v oblasti televizního a streamového obsahu.

Podobné články

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Kdy a kde dávají film Dannyho parťáci

Přestože první díl dnes již kultovní filmové série Dannyho parťáci vyšel už v roce 2001, stále patří mezi nejpopulárnější krimi komedie. Kdy můžete film naladit na televizních obrazovkách, a kde ho kdykoliv shlédnout online? Dannyho parťáci TV program Vzhledem k vysoké popularitě a celkem třem dílům můžete Dannyho parťáky naladit na televizních obrazovkách hned několikrát…

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Kdy a kde dávají Einstein: Případy nesnesitelného génia

Pokud patříte mezi fanoušky amerického krimiseriálu Mentalista nebo německého seriálu Einstein, ale nedáte dopustit ani na původní českou tvorbu, rozhodně si nenechte ujít český seriál Einstein: Případy nesnesitelného génia. Tato krimikomedie, která si vysloužila už druhou řadu, pobaví celou rodinu.  Einstein TV program V současné době televize Prima vysílá již druhou řadu komediálního seriálu Einstein:…

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

Kdy a kde dávají Jamese Bonda

James Bond patří bezpochyby patří mezi nejznámější filmové série, a do roku 2021 vzniklo už úctyhodných dvacet jedna celovečerních filmů. Ať už nedáte dopustit na Jamese Bonda v podání Seana Conneryho, Pierce Brosnana nebo Daniela Craiga, prozradíme vám, kdy a kde je můžete shlédnout. James Bond TV program Vzhledem k tomu, že filmová série obsahuje…

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Kdy a kde dávají Ordinaci v růžové zahradě 2

Ordinace v růžové zahradě už patří mnoho let mezi nejpopulárnější nekonečné seriály u nás. Zajímavé lékařské prostředí a komplikované vztahy vysloužily seriálu celkem dvacet řad. Kdy dávají Ordinaci v růžové zahradě 2 v televizi a jak si ji pustit online? Ordinace v růžové 2 zahradě TV program Vzhledem k tomu, že televizní vysílání Ordinace v…